V PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI

Email Drukuj PDF

V PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI PT. ?ZDROWY PRZEDSZKOLAK ? TO JA?

W środę 16 czerwca 2010 roku w naszym przedszkolu odbył się V Przegląd Recytatorski pt. ? ZDROWY PRZEDSZKOLAK ? TO JA? . Temat tegorocznej edycji odgrywał ważną rolę w realizacji celów z zakresu zadań rocznego planu pracy. Tego dnia piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy spotkać się na przedszkolnym tarasie. Organizatorkami przeglądu były: pani Zofia Dąbrowska i pani Wiesława Gruszka. W jury zasiadły przedstawicielki Rady Rodziców ? Edyta Najdek, Hanna Feja, Małgorzata Frala-Kędzior ? Naczelnik Wydziału Oświaty i zarówno prezes Stowarzyszenia ?Uśmiech? oraz dyrektor przedszkola Barbara Stryjakiewicz. W recytacji wierszy zaprezentowały się dzieci z poszczególnych grup: GRUPA I ? ?CZYSTOŚĆ? Iwony Salach ? wszystkie dzieci GRUPA II ? ?LEKARSTWO MISIA? Heleny Bechlerowej ? Julia Drozdowska, Julia Wójcik, Amelia i Fabian Pregiel, Maksymilian Rabiega, Oskar Tajnert GRUPA III ? ?WITAMINKI I PRZEDSZKOLAK CZYŚCIOSZEK? B. Formy ? Agata Morawiak, Oliwia Szup, Bartosz Wiorek GRUPA IV ? ?BRUDAS? Jana Brzechwy ? Oliwia Duchnik, Natalia Karkowska,Wiktoria Orłowska, Aleksandra Steć, Bartosz Mikołowski, Filip Gizler GRUPA V ? ?STOKROTKA? Jadwigi Klimeckiej ? Aleksandra Hadryś, Anna Górecka, Piotr Hofman GRUPA VI ? ?WITAMINOWE ABECADŁO? Stanisława Karaszewskiego ? Wiktoria Hes, Klaudia Waliszewska, Marysia Piasecka, Adam Blabuś. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami recytatorskimi. Zadziwiły nas dykcją, właściwą intonacją oraz własną interpretacją tekstu. Po trudnych zmaganiach dzieci, teraz ich panie i zaproszeni goście musieli wykazać się nie lada odwagą i wypić cały kubek mleka. Uff! Udało się! Za swój ?wyczyn? wszyscy otrzymali medal ?Mlecznego króla?. Natomiast dla dzieci odbył się konkurs picia soku malinowego przez słomkę. Nagrodą był medal ?Owocowy król?, który sprawił im ogromną radość. To jeszcze nie koniec atrakcji tego dnia. Nagle usłyszeliśmy sygnał karetki pogotowia, która zjawiła się na naszym placu przedszkolnym. Wszystkim dzieciom dech zaparło. Pogotowie nie przyjechało do nas na wezwanie lecz na zaproszenie organizatorek. Gośćmi byli ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Kępnie: Krystian Wilk i Arkadiusz Ostojski. Ratownicy zademonstrowali kilka sposobów udzielenia I pomocy przedmedycznej, z którymi dziecko może zetknąć się w wakacje: krwotok z nosa, oparzenie, złamanie a nawet zasłabnięcie drugiej osoby. Dowiedziały się również jak bardzo odpowiedzialna i ciężka jest ich praca. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania pani Agnieszce Ostojskiej i panu Januszowi Blabusiowi. Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i kolorowanki ufundowane przez Stowarzyszenie ?Uśmiech? w Kępnie. W tym roku pani Wiesia i pani Zosia ufundowały nagrodę za najpiękniejszą recytację i wyróżniły nią Aleksandrę Hadryś z grupy V. Taka forma spotkań daje okazję do obcowania z literaturą, szczególnie z poezją. Recytacja uwrażliwia na piękno poetyckiego słowa oraz podnosi jego kulturę. Deklamacja wierszy to jeszcze nie koniec spotkania z literaturą tego dnia. Dzieci wzięły również udział w akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?. Gościem zaproszonym był tata Julii z I grupy pan Adam Grześkowiak starszy ogniomistrz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie . Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały utwór pt. ?Zapominalski Miecio? o tematyce prozdrowotnej i ekologicznej. Wykazały się znakomitą znajomością numerów alarmowych poszczególnych służb, a nawet europejskiego numeru alarmowego 112. Na zakończenie V Przedszkolnego Przeglądu Recytatorskiego dzieci zaśpiewały piosenki APEL ZIELONYCH I HYMN PRZEDSZKOLA.

 
You are here: