PRZEDSZKOLAKI I CZYTANIE Z LOKOMOTYWĄ

Email Drukuj PDF

6 sierpnia na zaproszenie pana Wiesława Walasa dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie grupa dzieci, przebywających na letnim dyżurze w naszym przedszkolu udała się na spotkanie z literaturą. Na peronie kępińskiego dworca kolejowego, tuż obok zabytkowego parowozu dzieci słuchały wiersza pt. ?Lokomotywa? Juliana Tuwima. Spotkanie odbyło się w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?. Utwór czytali: Franciszek Trąpczyński przewodniczący Rady Powiatu, kpt. Zbigniew Domal z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Andrzej Jackowski dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie, Aleksander Chudy z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza, a lektorzy otrzymali duże brawa, następnie udały się na poczęstunek: pyszne ciasteczka i napoje. Na zakończenie zostały wykonane wspólne, pamiątkowe zdjęcia  i  pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

 

?Czytanie jest wspaniałym ćwiczeniem niezależności umysłu w każdym wieku?

 
You are here: